Tema: Venner og kjærester
Den lille kjæresteboka
Den Lille Kjæresteboka er en samtalebok for utviklingshemmede om hva det vil si å være kjærester. Boka ligger ute som PDF, og du kan laste den ned gratis på likestillingssentrets nettside.
En minneverdig sommer
Lykke, skuffelse, sorg og kjærlighet – opplev sommeren i den svenske skjærgården med ni unge mennesker på treningsleir for voksenlivet.
Unge tanker om kjærligheten
Handler om å være ungdom med funksjonshemning og få seg kjærester. De 4 hovedpersonene har verdifulle erfaringer og tanker som vi kan lære mye av.
Newton : Kroppen
En miniserie produsert av NRK om kroppen
Kort fortalt. Livsmestring
Sesong 2
Episode 8 – Venneplikt
Episode 9 – Vennskap
Produsert av NRK Super
Seksualitet på tegnspråk
Seksualitet på tegnspråk – en serie for barn og unge om kropp, følelser og seksuell helse
I serien Seksualitet på tegnspråk møter vi Yasmin, Matheo og Kasper – tre engasjerte unge som utforsker og diskuterer viktige temaer knyttet til seksualitet og seksuell helse på norsk tegnspråk. Gjennom 15 episoder stiller de spørsmål, deler erfaringer og reflekterer rundt utfordringer barn og unge kan møte i en stadig mer digital og kompleks verden. Hver episode tar for seg ett tema som for eksempel kropp, identitet, følelser, seksuell orientering, grenser og samtykke.